››  

روزی که گذشت روزی شلوغ و پرکار برای حوزه‌های علمیه و خبرگزاری‌های مربوط بود.

♦ سخنان مقام معظم رهبری درباره آیت الله قاضی که  از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در کنگره بزرگداشت آن فقیه عارف قرائت شد در صدر این اخبار قرار داشت.

ایشان در این سخنان مرحوم میرزا علی آقای قاضی را یکی از حسنات دهر و شخصیت برجسته علمی و عملی مرحوم آقای قاضی در بین بزرگان کم‌نظیر دانستند.

♦ سخنان آیت الله مکارم شیرازی در زمینه ضرورت توجه به بقاع متبرکه و امامزادگان و تأکید ایشان بر جلوگیری از سوء استفاده از احساسات مردم در این زمینه خبر دیگر این روز بود.

آیت الله علوی گرگانی هم طی سخنانی با اشاره به این که دنیا می‌خواهد بداند روحانیت شیعه چه می‌گوید، گفت: تبیین حقایق و معارف، نباید خدای ناکرده توأم با بی‌حرمتی به دیگران و سایر مذاهب و ادیان باشد.

صحبت‌های آیت الله یزدی در میهمانی بزرگ خانوادگی ایشان در مورد اوضاع فعلی کشور و حاشیه‌های این میهمانی هم خبر جالب امروز بود.

♦ بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه در حمایت از بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و دانش‌آموزان خبر دیگر این روز بود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به خیانتکار بودن کسانی که از امروز تا روز انتخابات ریاست جمهوری دنبال تحریک عواطف و احساسات مردم در جهت اختلاف افکنی هستند، باید فصل‌الخطاب تمامی مسئولان قرار گیرد.

♦ مطالبه دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت و معاونت تبلیغ حوزه در زمینه مطالبات از حوزه و مسیر آینده حوزه هم دو خبر مهم این روز بود.

حجت الاسلام والمسلمین اختری از حوزویان خواست محتوای هنر اسلامی را تأمین کنند و در اختیار هنرمندان قرار دهند.

حجت الاسلام نبوی هم خواستار توجه به آینده‌پژوهی در حوزه علمیه شد و  شرط پاسخ‌گویی به مسائل مستحدثه را تبدیل شدن آینده‌پژوهی به گفتمان رایج حوزه‌های علمیه دانست.

♦ برگزار شدن مسابقات ورزشی طلاب کشور در تهران و مشخص شدن برندگان این مسابقات، برگزاری نشست هم‌انديشي «موضوع‌شناسی مسائل جنسيتی اقتصاد» با حضور اعضای هيئت علمس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، برگزار شدن نشست علمی چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی جهان کنونی با حضور جمعی از طلاب، اساتید و دانش‌پژوهان حوزه علمیه قم در مؤسسه آموزشی عالی حوزوی امام رضا (ع) و خبر برگزاری اولین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای دینی در قم از  ۱۶ تا ۱۹ آبان  از دیگر سرخط‌های مهم خبری امروز حوزه‌ها بود.

♦ حوزه نشر هم امروز شاهد انتشار هشتاد و دومین شماره از فصلنامه علمی-تخصصی کلام اسلامی به مدیرمسئولی آیت الله سبحانی و انتشار شماره ۲۲ فصلنامه بین المللی شمیم نرجس به همت مدرسه علمیه نرجس مشهد بود.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.